WEB Boiler control

Aliexpress.com :

В кінець

Нагрів води здійснюється у двох часових зонах - денній та нічній. В кожній з них можливо задати свою цільову температуру нагріву. Для використання низького тарифу на електроенергію  максимальний нагрів повинен відбуватись вночі, тоді як у день температура нагріву має бути нижчою, щоб вмикатися тільки якщо не вистачило нічного нагріву. А ще в будь-який момент можливо увімкнути підігрів води до встановленої температури.

 

 Час та температура задаються цілими числами.

«Boiler control» - вмикає або вимикає загальний нагрів бойлера.
«T°» - поточна температура.
«heat» - сигналізує нагрів у цей момент.
«set Daily rate temperature» - дозволяє встановити денну температуру та дельту нагріву.
«set Night rate time and temperature» - якщо перемикач увімкнуто, нічний час та нічна температура - діє.
«Warmed up» - увімкне підігрів до завданої температури.

«Save temperature and time data» - зберегти встановлені температуру та час

Варіант перший.

На Aliexpress продається готовий модуль реле, що дозволить максимально спростити конструкцію для керування нагрівачем. Сигнал з GPIO0 керує реле, а з виходу GPIO2 процесор отримує сигнал з цифрового датчика температури DS18B20, який необхідно додати згідно зі схемою. Доопрацювання цього модуля, а саме підключення мікрокнопки між контактом GPIO2 та Gnd додасть можливість вмикати режим підігріва цією кнопкою.

На схемі також вказано підключення термодатчика DS18B20, а розташований датчик замість механічного термометра, як вказано на наступному фото.


Для завантаження:

Download boiler.bin 

Ні в якому разі не слід замінювати датчиком DS18B20 наявне термореле! На термореле бойлера треба встановити  регулятор температури в положення 90% від максимального нагріву і тепер штатне термореле буде виконувати функцію аварійного реле, яке не дозволить закипіти воді та захистить нагріваючий елемент.

Можлива конструкція корпуса:

ESP-01S

ESP-01S

relay module

relay module

AC/DC 5V0.7A

AC/DC 5V0.7A

DS18B20

DS18B20

BTA41-600B

BTA41-600B

Варіант другий. 

Використання симістора типу BTA41-600B додасть необхідність його охолодження, але зробить конструкцію більш надійною. Бувають типа ВТА і ВТВ. Літера «А» у маркуванні симістора вказує на ізольований корпус(металева частина) тобто радіатор не буде під напругою - використовуйте саме їх.

Програма залишається однаковою в обох випадках - як на модулі реле, так і на симісторі.

Download PCB layout

Download PCB layout

На початок