В кінець

Анемометр на базі ESP01.

Як виміряти швидкість вітру? 

Основна ідея цього проєкту полягає у можливості легко відкалібрувати майже будь-який саморобний механічний прилад для вимірювання швидкості вітру (анемометр).
Для калібрування потрібно: натиснути кнопку «старт», пройти задану відстань і натиснути кнопку «стоп» - прилад готовий до роботи. Так, ще зберегти дані в енергонезалежній пам’яті, щоб застосовувати у майбутньому! Але про все по черзі.
Теорія:
Якщо не брати до уваги силу тертя осі та інертність рухомої частини, то на 1 метр повітря анемометр буде робити однакову кількість обертів незалежно від швидкості руху. Тобто нам потрібно розрахувати кількість метрів повітря між двома сигналами з датчика, це і буде коефіцієнт. А потім порахувати кількість сигналів за 1 секунду, помножити на коефіцієнт і таким чином отримати швидкість вітру у м/с. Або, якщо потрібно, - не важко розрахувати об'єм повітря який проходить через завданий діаметр труби у м^3/час.

Тести проводились на механічному анемометрі чашкового типу. Вага рухомої частини має бути як найменшою. Форма та розміри чашки можуть бути вільними, наприклад з дна пивної банки. У якості підшипника краще використовувати загостренку на обох кінцях вісь - сила тертя буде найменшою, що також дає можливість вимірювати меншу швидкість вітру. У якості датчика - світлодіодна оптопара. Кількість отворів на пластині - 8, тут чим більше - тим точніше, особливо на низьких обертах, тобто при невеликій скорості вітру. Добре працює оптичний датчик з набору (https://arduino.ua/prod2083-datchik-skorosti-s-cifrovim-i-analogovim-vihodami), але вистачить і самої оптопари з нього, як вказано на схемі.

ESP-01 працює у режимі точки доступу. Для того щоб під'єднатись, у смартфоні потрібно вибрати мережу Wi-Fi «Anemometr» і перейти на запрошення, або після вибору мережі «Anemometr» в браузері телефона перейти за адресою : 192.168.4.1

  Файл прошивки знаходиться за посиланням нижче. 

 

Конструкція може бути такою

Aliexpress.com :

Для завантаження: Download veter.bin

ESP-01S

ESP-01S

Optical module

Optical module

Optical module 2

Optical module 2

DC/DC converter

DC/DC converter

На початок